OBECNÉ DOTAZY

Jak zjistím, zda Bikefinder pasuje do mého kola / elektrokola?
GPS lokátor Bikefinder pasuje do všech řídítek s vnitřním průměrem 15 - 27 mm. Tento průměr má přibližně 96% běžných elektrokol a jízdních kol na trhu. Bikefinder je vhodný do řídítek vyrobených z hliníkové slitiy, karbonu i oceli. Nezáleží na jejich tvaru. Bikefinder je ohebný a pasuje i do tvarovaných řídítek městkých a silničních kol.

Jak se BikeFinder instaluje?
Jednoduše, snadno, bez návštěvy odborného servisu. Vytáhnete záslepku na jednom konci řídítek a na její místo zasunete do řídítek BikeFider. Pomocí speciálního bezpečnostního klíče zafixujete jeho polohu v řídítkách. Pro stejný vzhled opačného konce řídítek doporučujeme přikoupit záslepku pro druhý konec řídítek (není součásti balení GPS lokátoru).

Lze lokátor Bikefinder snadno vyjmout z řídítek?
Ne. GPS lokátor Bikefinder má patentovaný rozevírací mechanismus, který pevně ukotví GPS lokátor uvnitř řídítek. Bez speciálního klíče, který je v každém balení GPS lokátoru jiný, nelze lokátor z řídítek vyjmout.

Potřebuji k aktivaci / deaktivaci GPS lokátoru Bikefinder chytrý telefon?
Ano. Funkce GPS lokátoru se ovládají přes aplikaci Bikefinder ve vašem chytrém telefonu.

BATERIE

Jak dlouho vydrží BikeFinder na jedno nabití?
Až 8 týdnů v pasivním režimu. Při běžném používání může BikeFinder vydržet 2 týdny na jedno nabití. Při aktivním trasování ztraceného kola je výdrž lokátoru přibližně 16 hodin. Budete automaticky upozorněni, když stav baterie klesne pod 40 %.  BikeFinder zůstává při nabíjení uvnitř řídítek. Nabijete jej pomocí kabelu s USB-C koncovkou a powerbanky, případně připojením přes adaptér do sítě 230V.

Neomezený provoz?
Pokud necháte BikeFinder připojený do sítě 230V přes adaptér a USB-C kabel, vydrží BikeFinder hlídat vaše kolo a případně  předávat poplachové notifikace neomezeně dlouho. Může se Vám to hodit například při dlouhodobém uložení kola ve sklepě nebo kolárně.

PŘENOS DAT MEZI BIKEFINDEREM A TELEFONEM

Jak funguje komunikace mezi lokátorem BikeFinder a mobilní aplikací BikeFikder?
Na kratší vzdálenosti přes Bluetooth 5.0 (na vzdálenost cca 60 m). Při ztrátě signálu Bluetooth využívá BikeFinder k přenosu informací mobilní síť GSM.  BikeFinder má vestavěnou SIM kartu s datovým tarifem.

Jaký je roční poplatek za provoz lokátoru BikeFinder a přenos dat?
Záleží na tom, na jak dlouho si provoz předplatíte. 3,19 EUR měsíčně při jednorázové platbě na 24 měsíců.
nebo 3,99 EUR měsíčně při jednorázové platbě na 12 měsíců. Pokud nechcete platit na celý rok dopředu, můžete si vybrat přeplatné na 1 měsíc za 5,49 EUR (platíte např. jen v měsících, kdy budete BikeFinder aktivně využívat).

Bude GPS lokátor BikeFinder fungovat i v zahraničí?
Ano. GPS lokátor Bikefinder funguje v celé Evropě, Asii i Africe. Všude tam, kde je signál mobilního operátora.

Je SIM karta součástí balení?
Ano. BikeTrax má vestavěnou SIM kartu přímo z výroby.

Mohu použít vlastní SIM kartu?
Ne. 

APLIKACE BIKEFINDER V MOBILNÍM TELEFONU

Odkud mohu stáhnout aplikaci?
Aplikaci Biketrax lze stáhnout zdarma v App Store nebo Google Play podle operačního systému vašeho smartphonu.

Lze přidat více GPS lokátorů BikeFinder do jedné aplikace?
Ano. K jednomu telefonu lze připojit více lokátorů BikeFinder. V nastavení aplikace přes tlačítko "+" přidáte libovolný počet GPS lokátorů BikeFinder.

Mohu v aplikaci sledovat, kde se BikeFinder nachází?
Ano. Na mapě přesně vidíte, kde se zrovna nachází vaše kolo. Přes aplikaci také ovládáte všechny funkce svého GPS lokátoru.


Pokračovat na

Všeobecné dotazy>          Dotazy BikeTrax >          Dotazy Pealock >