OBECNÉ INFORMACE

Jak snadná je instalace BikeTrax lokátoru?
BikeTrax GPS lokátor se montuje pod kryt středového motoru vašeho elektrokola. Instalaci zvládnete sami doma, přibližně do 20 minut s běžným vybavením podle přiloženého návodu.

Jak je to se zárukou - nepřijdu o záruku k elektrokolu po instalaci BikeTrax lokátoru?
Při instalaci ani následném provozu BikeTrax GPS lokátoru nepřijdete o záruku na vaše elektrokolo. BikeTrax je uzpůsoben pro různé výrobce motorů elektrokol. BikeTrax používá standardní konektrory daných výrobců. Při instalaci BikeTraxu nedochází k zásahu do datového sběrnice (CAN-Bus) vašeho elektrokola.

Lze BikeTrax nainstalovat i na "normální" šlapací kolo bez elektromotoru?
Instalace na elektrokolo v zásadě není podmínkou. Při instalaci na "normální" kolo je však podmínkou zajištění zdroje napájení (v rozsahu napění od 6V do 55 V) pro BikeTrax lokátor a přídavnou baterii BikeTrax.  Pro "normální" šlapací kolo doporučujeme využít GPS lokátor do řídítek BikeFinder.  

Lze BikeTrax nainstalovat do rámu elektrokola?
BikeTrax GPS lokátor nesmí být obklopen kovem nebo karbonem. Tyto materiály mohou blokovat GPS singál. Doporučujeme proto instalaci pod plastový kryt středového motoru elektrokola.

Je BikeTrax lokátor na kole vidět?
Ne. Při pohledu na kolo není viditelná žádná část GPS lokátoru BikeTrax. Vše je skryto pod plastovým krytem středového motoru vašeho elektrokola.

BOSCH MOTOR A BIKETRAX

Jak poznám, kterou verze motoru Bosch mám na svém kole?
Pro zjištění, zda máte své kolo osazeno motorem Bosch 3. nebo 4. generace zkontrolujte prosím zkratku označení vašeho motoru. Motory Bosch PerformanceLine, Bosch ActiveLine používají zkratky BDU 2xx, BDU3xx nebo BDU 4xx. Řada 2xx znamená motor 2. generace, řada 3xx znamená motor 3. generace (např. označení BDU 310/350/365). Řada 4xx znamená motor 4. generace (např. označení BDU 450, 490). 

Bosch Smart Sytem motor
Bosch uvedl v roce 2022 na trh svůj nový motor Bosch Gen4 Smart System.  Ke správnému připojení BikeTrax pro Bosch 4. generace  potřebujete navíc kabel s koncovkou pro tento nový motor.

BAFANG MOTOR A BIKETRAX

Lze BikeTrax použít i pro elektrokola s motorem Bafang?
U nábojových středových motorů Bafang je velmi těžké najít na kole vhodné místo, ke bude BikeTrax dobře ukrytý a zároveň není obklopen kovem nebo karbonem. Z tohoto důvodu použití BikeTrax pro motory Bafang nedoporučujeme. Můžete si však koupit GPS lokátor do řídítek značky BikeFinder.

ELEKTROKOLA GIANT A BIKETRAX

Pro které typy motorů GIANT můžu použít Biketrax GPS lokátor?
BikeTrax GPS lokátor pro Yamaha motor je kompatibilní pouze se dvěma motory značky GIANT.  Konkrétně s motorem GIANT SyncDrive Pro 2020 (X2) a GIANT SyncDrive Core 2nd Gen (TE). Pro ostatní motory GIANT (powered by Yamaha) nelze Biketrax pro Yamahu použít.

BIKETRAX UNIVERSAL

Čím se liší BikeTrax UNIVERSAL od ostatních verzí pro konkrétní značky motorů?
BikeTrax Universal se dodává s otevřenými konci kabelů, které se jednoduše připojí ke zdroji napájení / ke drátům napájení "plus" a "mínus".  Verze pro konkrétní značky motorů obsahují kabelovou koncovku pro danou značku motoru. 

BATERIE 

Jak dlouho vydrží BikeTrax bez nabíjení?
BikeTrax GPS lokátor čerpá energii pro svůj provoz přímo z hlavní baterie elektrokola. V případě vyjmutí baterie z elektrola (např. při uskladnění kola přes zimu) se o napájení stará pomocná baterie Li-on 1000 mAh. Pomocná baterie umožňuje až 20 dnů provozu v režimu stand-by nebo 14 hodin aktivního vysílání polohy. Pomocná baterie se automaticky znovu dobije po vložení hlavní baterie do elektrokola za přibližně 1,5 hodiny.

Neomezený provoz?
Při pravidelném dobíjení baterie pohánějící elektrokolo se dá hovořit o neomezeném provozu BikeTrax lokátoru ve vašem kole.

PŘENOS DAT MEZI GPS LOKÁTOREM A TELEFONEM

Jak funguje komunikace mezi GPS lokátorem BikeTrax a mobilní aplikací BikeTrax?
Lokátor BikeTrax získává údaje o poloze elektrokola připojením na satelity  GPS NAVSTAR ve vesmíru.
Získaná data o poloze jsou přenášena na server výrobce prostřednictvím mobilní sítě. Ze serveru jsou následně údaje přenesy do koncového zařízení (smartphone, tablet, notebook) majitele elektrokola. K přenosu dat dochází každých 10 sekund.

Jaký je roční poplatek za provoz lotoru BikeTrax a přenos dat?
Prvních 12 měsíců máte služby zdarma.  Následně platíte 3,95 EUR měsíčně při platbě na 1 měsíc (platíte např. jen v létě, když kolo používáte),  nebo můžete zaplatit jednorázově 39,50 EUR za celý rok (3,29 EUR/měsíčně).

Bude BikeTrax fungovat i v zahraničí?
Ano. BikeTrax GPS lokátor funguje v celé Evropě, Asii i Africe. Všude tam, kde je signál mobilního operátora. 

Je SIM karta součástí balení?
Ano. BikeTrax má vestavěnou SIM kartu přímo z výroby. Kartu nelze vyjmout.

Mohu použít vlastní SIM kartu?
Ne. 

APLIKACE BIKETRAX V MOBILNÍM TELEFONU

Odkud mohu stáhnout aplikaci?
Aplikaci Powunity BikeTrax lze stáhnout zdarma v App Store nebo Google Play podle operačního systému vašeho smartphonu.

Lze přidat více BikeTrax lokátorů do jedné aplikace?
Ano. K jednomu telefonu lze přidat více BikeTrax lokátorů. V nastavení aplikace přes tlačítko "+" přidáte libovolný počet BikeTrax GPS lokátorů.

Lze jeden BikeTrax připojit k více telefonům?
Ano. Do aplikace se na jiném smartphonu přihlásíte se stejnými uživatelskými údaji, se kterými jste BikeTrax registrovali. Poté můžete vidět a ovládat svůj BikeTrax na libovolném chytrém telefonu.

Mohu v aplikaci sledovat, kde se BikeTrax nachází?
Ano. Na mapě přesně vidíte, kde se zrovna nachází vaše elektrokolo.  Přes aplikaci také ovládáte všechny funkce svého GPS lokátoru.

Lze GPS lokátor BikeTrax ovládat i přes počítač / notebook?
Ano. V internetovém prohlížeči na svém počítači se přihlásíte ke svému účtu PowUnity BikeTrax. Můžete potom BikeTrax lokátor ovládat a využívat všechny funkce stejně, jako ve svém chytrém telefonu.


Pokračovat na

Všeobecné dotazy>          Dotazy BikeFinder >          Dotazy Pealock >