GPS LOKÁTOR -  OCHRANA KOLA PŘED KRÁDEŽÍ

Proč zvolit GPS tracker?
GPS tracker ohlídá vaše kolo před krádeží, upozorní vás ihned, když se vaše kolo pohne z místa. Okamžitě obdržíte poplachovou informaci do Vašeho telefonu a můžete začít jednat. Nezáleží na tom, jak daleko od kola se nacházíte. Nezáleží ani na tom, zda kolo stojí ve sklepě, v garáži, v kolárně, nebo je umístěno ve stojanu před koupalištěm, restaurací, kanceláří, stadionem, nádražím... Jednoduše, pokud někdo manipuluje s vaším kolem nebo dojde k jeho pohybu, ihned o tom víte. Na mapě můžete sledovat, kde se vaše kolo pohybuje. To žádné jiné zabezpečení kola před krádeží, než GPS lokátor, nenabízí.

Který GPS tracker pro elektrokolo si mám vybrat?
Jednoznačně nejlepší volbou, pokud máte elektrokolo se středovým motorem značky Bosch, Brose, Shimano a Yamaha je GPS lokátor BikeTrax, který se montuje pod kryt středového motoru, energii čerpá přímo z baterie elektrokola, nemusí se nabíjet a díky skryté instalaci pod kryt motoru je pro zloděje zcela neviditelný.
Pro elektrokola s motorem Bafang nebo elektrokola s motorem v náboji kola doporučujeme GPS lokátor BikeFinder s jednoduchou montáží do řídítek. GPS lokátor BikeFinder má patentované upevnění v řídítkách. Bez bezpečnostního klíče je téměř nemožné lokátor z řídítek vyjmout.
Zajímavou možností je chytrý zámek s GPS lokátorem Pealock, kterým můžete zamknout nejen vaše elektrokolo. Chytrý zámek Pealock dokáže ochránit před krádeží i vaše lyže, snowboard, golfový bag, kočárek, koloběžku, kolo. Jednoduše cokoliv, co lze zamknout zámkem Pealock.

Který GPS tracker je vhodný pro "normální" jízdní kolo?
Speciálně pro "normální" jízdní kola, ale i elektrokola je určen GPS lokátor do řídítek BikeFinder. 

JAK OCHRÁNIT KOLO PŘED KRÁDEŽÍ? 

Kde se nejčastěji kradou kola?
Z volných prostranství,kdy jsou nejčastěji volně opřena o zeď, strom, lavičku, sloup veřejného osvětlení, ale také ze sklepů, koláren a chodeb domů. 

Jak zabezpečit kolo před krádeží?
Pokud necháváte kolo venku, vyberte si takové místo, na které vidíte, případně kde jsou kamerové systémy. Ať už ho necháváte ve stojanu na kola či u zábradlí restaurace nebo v nosiči kol zaparkovaného automobilu, vždy kolo připoutejte vhodným zámkem k pevnému předmětu.
Kolo vybavené GPS lokátorem s okamžitým přenosem informace o jeho pohybu do vašeho telefonu má tu výhodu, že okamžitě ubdržíte upozornění. A to vždy, když někdo s vaším kolem manipuluje, nebo se jej snaží ukrást.

Je možné sjednat pojištění elektrokola proti krádeži?
Ano, kolo je možné si pojistit proti krádeži.
Existují specializované pojistky pro elektrokola, kde lze pojistit elektrokolo nejen proti krádeži, ale také si můžete pojistit poškození vašeho kola včetně všech drahých dílů, jako je motor, baterie, display dokáží pojistit i poškození kola včetně poškození všech dílů, motoru, baterie, displeje. Ochrání dokonce vaši peněženku, pokud někomu při svých vyjížďák neštastnou náhodou způsobíte újmu na zdraví nebo majetku.

Na co nezapomenout?
Udělejte si fotografie Vašeho elektrokola / kola. Nezapomeňte si vyfotit výrobní číslo, a také všechny odlišnosti  a specifické znaky, podle kterých lze vaše kolo poznat.

CO DĚLAT KDYŽ MI UKRADNOU KOLO?

Kam nahlásit krádež kola? Mám volat Policii?
Když vám ukradnou kolo, neprodleně zavolejte na linku 158 nebo navštivte jakoukoliv služebnu Policie ČR a oznamte jim krádež svého kola.

Moje kolo má GPS tracker, můžu si ho najít sám?
I když znáte přesnou poloho svého odcizeného kola, nedělejte nic sami. Neriskujte, zloději kol mohou být nebezpeční. Předejte informace z GPS lokátoru o poloze vašeho kola Policii ČR, aby ukradené kolo zadržela.


Pokračovat na

Dotazy BikeTrax >          Dotazy BikeFinder >          Dotazy Pealock >